- Odbył się odbiór techniczny inwestycji polegającej na „Zagospodarowaniu centrum wsi Łążyn wraz z przebudową chodników, dachu i elewacji świetlicy wiejskiej”. W odbiorze uczestniczyli przedstawiciele inwestora – Gminy Lubawa, nadzoru budowlanego oraz wykonawcy – firmy Trans-Bud z Kownatek. Zadanie to uzyskało dofinansowane w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Środki unijne zostały przyznane w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013. Celem projektu była przede wszystkim poprawa atrakcyjności zamieszkania, poprawa jakości życia mieszkańców oraz tworzenie warunków dla wszechstronnego rozwoju. W ramach inwestycji został wymieniony dach, stolarka okienna w świetlicy wiejskiej. Dodatkowo budynek ocieplono oraz  odnowiono jego elewację. Zadanie polegało także na wybudowaniu i przebudowaniu chodników w miejscowości.
- Trwa inwestycja polegająca na „Zagospodarowaniu centrum wsi Rożental poprzez przebudowę chodnika i budowę placów rekreacyjnych z utwardzeniem kostką betonową”. Zadanie realizuje firma Skanska. W ramach inwestycji m.in. zostaną wybudowane trzy place rekreacyjne przy Ośrodku Zdrowia, miejscowym kościele oraz szkole podstawowej, chodnik, krawężniki i zjazdy. Zadanie zostanie dofinansowane w wysokości 200 tys. zł w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
- Trwa inwestycja polegająca na „Odnowie nawierzchni drogi Rożental-Gierłoż” Do realizacji zadania wybrano Przedsiębiorstwo Budowy Dróg, Mostów i Robót Inżynieryjnych „BUDROMOST” z Ostródy. Przy wyborze wykonawcy kierowano się najniższą ceną. Zadanie obejmuje odnowę dwóch odcinków o łącznej długości 500 mb.
- Została podpisana umowa z firmą „Pro-Efekt z Iławy na „Dostawę węgla kamiennego sortyment kostka”. Planuje się zakup około 160 ton węgla na potrzeby Zespołu Szkół Grabowo-Wałdyki oraz Szkoły Podstawowej w Byszwałdzie. Cena 1 tony wynosi 638,37 zł. Umowa obowiązuje do 30 kwietnia 2013 roku.
- Została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym „Martex” z Iławy na:
a) dostawę węgla eko-groszek do Ośrodka Zdrowia w Prątnicy. Dostawa wyniesie ok. 35 ton, cena 1 tony to 626,07 zł. Umowa obowiązuje do 30 kwietnia 2013 roku.
b) oraz na dostawę oleju opałowego lekkiego do jednostek organizacyjnych gminy Lubawa. Umowa obejmuje dostawę 180 tys. litrów.
- Została podpisana umowa  ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ośrodka Aktywności w Lubawie na dofinansowanie zorganizowania XIX Terenowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych – dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych z rodzin w normie, patologicznych, zagrożonych patologią oraz placówek opiekuńczych i wychowawczych”. Olimpiada została zaplanowana na 11 października 2012 roku.

W czwartek, 20 września o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:
- rozpatrzenie informacji o przebiegu wykonania budżetu Gminy Lubawa za I półrocze 2012 roku oraz informacji o kształtowaniu się Wieloletniej prognozy finansowej w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć – opinia;
- zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy;
- sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

W piątek, 14 września wójt uczestniczył w podsumowaniu ogólnopolskiego XVIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2012 w ramach IV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Na uroczystości, która odbyła się w gminie Sitkówka-Nowiny (woj. świętokrzyskie) wójt odebrał z rąk Antoniego Bary, prezesa Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich oraz Mieczysława Borowego, prezesa Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla gminy Lubawa za zajęcie I miejsca w turnieju w grupie III (gminy od 7,5 tys. do 15 tys. mieszkańców) oraz II wyróżnienie dla województwa warmińsko-mazurskiego za największa liczbę startujących miast i gmin.

Druhowie z jednostki OSP Złotowo uczestniczyli w szkoleniu z obsługi i prowadzenia średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 na podwoziu Mercedes Atego.
- Zakup nowego samochodu był możliwy dzięki montażowi finansowemu z kilku źródeł. Część kosztów zostało pokrytych z budżetu gminy, część z Zarządu Głównego OSP RP, reszta z dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wóz jest wyposażony  w podwozie Mercedes Atego 1329AF z silnikiem o mocy 286 kM, z napędem 4x4 oraz możliwością blokowania mechanizmu między osiowego. W samochodzie znajduje się zbiornik wody o pojemności 2500 tys. litrów wykonany z materiałów kompozytowych oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 250 litrów. Jednak najważniejszym urządzeniem stanowiącym o przydatności pojazdu podczas gaszenia pożarów jest autopompa dwustopniowa umożliwiająca podawanie środków gaśniczych przy użyciu tradycyjnych węży tłocznych oraz poprzez wykorzystanie wysokociśnieniowej linii szybkiego natarcia o długości 60 m na zwijadle o napędzie elektrycznym. Producent w porozumieniu z druhami OSP Złotowo dostosował zabudowę oraz dostarczył szereg elementów umożliwiających montaż wyposażenia ratowniczo-gaśniczego, w które dodatkowo zostanie wyposażony pojazd.