PRZEBUDOWA DRÓG GMINNYCH
Dzisiaj, 6 października o godz. 10:00 odbędzie się odbiór techniczny inwestycji: przebudowa drogi gminnej w miejscowości. Rożental i Rożental-Gierłoż oraz wykonanie nakładki asfaltobetonowej na drodze gminnej w miejscowości. Targowisko Górne. Zadanie zrealizowała firma Skanska S.A. z Warszawy. Wartość inwestycji to ponad 395 tys. zł. W Rożentalu odbędzie się także odbiór przebudowanego chodnika na odcinku ok. 300 mb w kierunku miejscowe szkoły podstawowej.

ODNOWA NAWIERZCHNI
W czwartek, 9 października odbędzie się odbiór techniczny zadania polegającego na przebudowie nawierzchni drogi na docinku 1500 m od drogi krajowej nr 15 w kierunku od wiaduktu do miejscowości Rakowice. Zadanie wspólnie realizowała Gmina Lubawa i Starostwo Powiatowe w Iławie przy współudziale firmy Budimex S.A.

CZYSTE ŚRODOWISKO
W piątek, 10 października wójt weźmie udział w uroczystości zakończenia realizacji projektu Pn. Budowa systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Związku Gmin Regionu Ostródzkoi-Iławskiego „Czyste środowisko” – II etap.

MODERNIZACJA PLACÓW ZABAW
- Została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Pronat ze Starej Wsi na organizację placów zabaw w ramach projektu pod nazwą „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa”. Szacunkowa wartość inwestycji to ok. 216 tys. zł.
- Zakończyły się zadania polegające na doposażeniu placu zabaw w Pomierkach oraz budowa placu zabaw w Władykach. Zadania zrealizowała firma Avis z Lublina za łączną kwotę ok. 20 tys. zł
- Zostały otwarte oferty w przetargu nieograniczony na dostosowanie pomieszczeń w ramach projektu pod nazwą „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa”. Wybór wykonawcy nastąpi w najbliższych dniach.