KOMISJE RADY GMINY
We wtorek, 21 października o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy połączone z wręczeniem dyplomów i nagród książkowych uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz w sporcie w roku szkolnym 2013/2014. Tematem posiedzenia będzie także:
1. Informacja Ośrodka Doradztwa Rolniczego o sytuacji w rolnictwie.
2. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Lubawa za rok szkolny 2013/2014.
3. Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy.
4. Opracowanie planów pracy Komisji Rady Gminy na 2015 rok.
5. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

ZAKOŃCZENIE BUDOWY SYSTEMU KANALIZACJI I OCZYSZCZALNI
W środę, 22 października o godz. 12:00 na terenie oczyszczalni ścieków w Kazanicach odbędzie się uroczyste zakończenie inwestycji polegającej na Budowie systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Zadanie realizował Zakład Komunalny Gminy Lubawa sp. z o.o. W ramach inwestycji powstała biologiczna oczyszczalnia ścieków wraz z ok. 20 km bieżącymi sieci sanitarnej w Kazanicach i Byszwałdzie. Do oczyszczalni przyłączono 200 odbiorców. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości o największej gęstości zaludnienia. Koszt budowy kanalizacji wraz z siecią sanitarną w Kazanicach i w Byszwałdzie wyniósł ok. 7 mln zł z czego 50% to dofinansowanie ze środków unijnych.

IV KONWENT INFORMATYKÓW WARMII I MAZUR
W dniach 22-23 października w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się IV Konwent Informatyków Warmii i Mazur z udziałem wójtów, burmistrzów, starostów i sekretarzy. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego w roku bieżącym podjął inicjatywę stworzenia Planu Cyfrowego 2025 dla Warmii i Mazur, który ma na celu obniżenie barier inwestycyjnych w zakresie budowy infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz zacieśnienie współpracy jednostek samorządu terytorialnego.

ZŁOTE GODY
W piątek, 24 października o godz. 12:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędą się uroczystości związane z obchodami jubileuszy 50-lecia pożycia małżeńskiego. W uroczystości weźmie udział 8 par małżeńskich z terenu gminy Lubawa, którym zostaną wręczone medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

PRZETARGI
- W ramach przeprowadzanej procedury rozeznania rynku Gmina Lubawa ogłosiła nabór wykonawcy na remont chodników w miejscowościach Szczepankowo i Zielkowo. Wpłynęły dwie oferty. Wykonawcą zadania została firma MUSA z Targowiska Dolnego. Wartość inwestycji wynosi ok. 37 tys. zł, a termin zakończenia upływa 10 listopada tego roku.
- Dokonaliśmy wyboru na dostawę wyposażenia do oddziałów przedszkolnych w ramach projektu pod nazwą „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa”. Wartość całej inwestycji to ponad 286 tys. zł. Dostawcą wyposażenia będzie firma Cezas z Gorzowa Wielkopolskiego.
- Rozpoczął się montaż placów zabaw w 8 szkołach podstawowych w ramach projektu "Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa". Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pronat ze Starej Wsi. Planowane zakończenie prac 14 listopada 2014 r.
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na usługi zimowego utrzymania dróg gminnych i wewnętrznych w obwodzie nr 2 (sołectwo Grabowo i Wałdyki) z powodu braku ofert w poprzednim przetargu na ten rejon. Przetarg został ponownie unieważniony z powodu braku ofert.
- Zakończyła się rozbudowa świetlicy wraz ze strażnicą w Rakowicach. Budynek zyskał pomieszczenie garażowe dla potrzeb miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, powiększyła się powierzchnia świetlicy i poprawiła wewnętrzna komunikacja budynku.