PRZETARGI
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na „Budowę kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II”. Termin składania ofert upływa 17 grudnia. Na początku listopada została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego na dofinansowanie tego zadania w ramach PROW 2007-2013. W ramach inwestycji zostanie wykonany drugi etap skanalizowania Byszwałdu, w efekcie którego pozostali mieszkańcy zostaną podłączeni do sieci kanalizacyjnej. Oznacza to 100 procentowe skanalizowanie miejscowości. Termin realizacji budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości. Już w przyszłym roku Rożental.
- Zakończono dostosowywanie pomieszczeń oraz dostawę wyposażenia do oddziałów przedszkolnych w ramach projektu „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa”. Łączna kwota środków przeznaczona na ten cel wynosi ponad 300 tys. zł. W 100 procentach są to środki zewnętrzne uzyskane z Europejskiego Funduszu Społecznego (85 proc), oraz dotacji celowej z budżetu krajowego (15 proc.).
- Został ogłoszony otwarty konkurs ofert na „Dowóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z terenu Gminy Wiejskiej Lubawa przy udziale opiekuna w celach edukacyjnych i rehabilitacyjnych. Termin składania ofert do wtorku 30 grudnia 2014 r.

ZARZĄD ODDZIAŁU WOJEWÓDZKIEGO OSP
W poniedziałek 15 grudnia o godz. o godz. 12:00 odbędzie się plenarne posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa warmińsko-mazurskiego. W porządku posiedzenia zaplanowano:
- informację z działalności Zarządu Oddziału Wojewódzkiego i realizacji zadań na rzecz OSP w 2014 r.
- propozycję planu działalności Zarządu Oddziału Wojewódzkiego na 2015 r.
- sprawy organizacyjne
oraz spotkanie opłatkowe połączone z podziękowaniem i wyróżnieniem zasłużonych działaczy i jednostek OSP.

KOMISJE RADY GMINY
We wtorek 16 grudnia o godz. 10:00 w sali sesyjnej odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:
- Otwarcie, stwierdzenie prawomocności.
- Informacja o podmiotach prowadzących działalność gospodarczą.
- Informacja o stopniu realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.
- Analiza projektu budżetu Gminna 2015 rok.
- Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy.
- Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

SESJA RADY GMINY
We wtorek 16 grudnia o godz. 12:00 odbędzie się III zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa.
Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Podjęcie uchwał w sprawach:
   a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2014-2020,
   b) zmiany uchwały budżetowej,
   c) zawarcia porozumienia międzygminnego
   d) zawarcia porozumienia międzygminnego
   e) zmian w Statucie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa,
   f) zlecenia Ośrodkowi Pomocy Społecznej Gminy Lubawa realizacji zadania dotyczącego prowadzenia placówek wsparcia dziennego,
   g) wytypowania przedstawiciela do reprezentowania Gminy Lubawa w Zgromadzeniu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”,
   h) zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia statutu Stowarzyszenia Miast, Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy i wyznaczenia przedstawicieli.
6. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
Zakończenie obrad.

PODSUMOWANIE PROJEKTU „AKTYWNA RODZINA”
W środę 17 grudnia o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się konferencja podsumowująca realizację projektu „Aktywna rodzina”. W programie konferencji m.in. zaplanowano: prezentację multimedialną dotycząca realizacji projektu systemowego pn. „Aktywna rodzina” w 2014 r.

SPOTKANIA WIGILIJNO-OPŁATKOWE
W czwartek 18 grudnia o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie Wigilijno-Opłatkowe Stowarzyszenia na Rzecz Ośrodka Aktywności w Lubawie wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej, Środowiskowym Domem Pomocy oraz Domem Pomocy Społecznej w Lubawie.
W piątek 19 grudnia o godz. 10:00 w Rożentalu w zajeździe Tropicana odbędzie się coroczne spotkanie Wigilijno-Opłatkowe dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Lubawa. Organizatorem uroczystości jest Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.

ZARZĄD ODDZIAŁU GMINNEGO OSP
W piątek 19 grudnia o godz. 16:00 w „Zielonym Zakątku” w miejscowości Lubstynek odbędzie się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubawie. Spotkanie będzie dotyczyło podsumowania działalności Zarządu za 2014 r. oraz przygotowania zebrań sprawozdawczych w 2015 r.