ZEBRANIA WIEJSKIE
W wtorek, 11 czerwca  odbędą się kolejne spotkania z mieszkańcami gminnych miejscowości. Na godz.. 9:00 zostało zaplanowane zebranie wiejskie w sołectwie Gutowo, na 11:00 w Rumienicy i na 13:00 w Łążynie. W środę, 12 czerwca zebrania wiejskie odbędą się kolejno w Lubstynie (godz. 9:00), w Lubstynku (godz. 11:00) oraz w Czerlinie (godz. 13:00). Natomiast w czwartek, 13 czerwca o godz. 9:00 wójt spotka się mieszkańcami Pomierek, a o godz. 11:00 Losów.

IGRZYSKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W piątek, 14 czerwca wójt będzie uczestniczył w XV Powiatowych Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych w Iławie.

WALNE ZGROMADZENIE CECHU
W piątek, 14 czerwca wójt weźmie udział w Walnym Zgromadzeniu sprawozdawczym Członków Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie. Zebranie odbędzie się o godz. 17:00 w Karczmie nad Sandelą.

ZAWODY STRAŻACKIE
W niedzielę, 9 czerwca o godz. 14:00 w Rumienicy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP w kategorii seniorów. 17 drużyn w tym jedna kobieca OSP Łążyn rywalizowało w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajęła: OSP Byszwałd, drugie OSP Rożental I, trzecie OSP Targowisko. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami pieniężnymi. Wszystkie drużyny otrzymały także dyplomy za uczestnictwo. Sędzią głównym zawodów był zastępca komendanta mł. bryg. Krzysztof Tomanek.