Uncategorised

- Rozpoczął się kolejny etap programu wyposażania gospodarstw domowych w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Obecnie zakupionych zostało 40 szt. oczyszczalni małych oraz 45 dużych za kwotę ponad 200 tys. zł.
- Został ogłoszony przetarg na budowę budynku socjalnego w Szczepankowie. Oferty można składać w sekretariacie Urzędu Gminy do 12 lipca do godz. 9:00. Szczegóły dostępne na stronie internetowej. Biuletyn u Informacji Publicznej Gminy Lubawa.

ODPUST W LIPACH
Dzisiaj, 1 lipca o godz. 15:00 rozpoczną się uroczystości corocznego odpustu Nawiedzenia N.M.P w Lipach.

SPOTKANIE Z DYREKTORAMI SZKÓŁ
W środę, 3 lipca o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie robocze z dyrektorami szkół.

ROZMOWY O INWESTYCJACH
W piątek, 5 lipca o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Iławie odbędzie się spotkanie poświęcone inwestycjom gminnym w kontekście nowej perspektywy programowania. W spotkaniu, m.in. będą uczestniczyć przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie.

ZEBRANIA WIEJSKIE
W wtorek, 11 czerwca  odbędą się kolejne spotkania z mieszkańcami gminnych miejscowości. Na godz.. 9:00 zostało zaplanowane zebranie wiejskie w sołectwie Gutowo, na 11:00 w Rumienicy i na 13:00 w Łążynie. W środę, 12 czerwca zebrania wiejskie odbędą się kolejno w Lubstynie (godz. 9:00), w Lubstynku (godz. 11:00) oraz w Czerlinie (godz. 13:00). Natomiast w czwartek, 13 czerwca o godz. 9:00 wójt spotka się mieszkańcami Pomierek, a o godz. 11:00 Losów.

IGRZYSKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W piątek, 14 czerwca wójt będzie uczestniczył w XV Powiatowych Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych w Iławie.

WALNE ZGROMADZENIE CECHU
W piątek, 14 czerwca wójt weźmie udział w Walnym Zgromadzeniu sprawozdawczym Członków Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie. Zebranie odbędzie się o godz. 17:00 w Karczmie nad Sandelą.

ZAWODY STRAŻACKIE
W niedzielę, 9 czerwca o godz. 14:00 w Rumienicy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP w kategorii seniorów. 17 drużyn w tym jedna kobieca OSP Łążyn rywalizowało w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajęła: OSP Byszwałd, drugie OSP Rożental I, trzecie OSP Targowisko. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami pieniężnymi. Wszystkie drużyny otrzymały także dyplomy za uczestnictwo. Sędzią głównym zawodów był zastępca komendanta mł. bryg. Krzysztof Tomanek.

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Urzędu
Gminy Lubawa

Zgodnie z Ustawą o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne Urząd Gminy Lubawa udostępnia Elektroniczną Skrzynkę Podawczą - "Dostępny publicznie środek komunikacji elektronicznej służący do przekazywania informacji w formie elektronicznej do podmiotu publicznego przy wykorzystaniu powszechnie dostępnej sieci teleinformatycznej".

W celu złożenia wniosku konieczne jest posiadanie bezpłatnego konta na platformie ePUAP.

Można je założyć tutaj wybierając opcję "Zarejestruj się" na górze strony.

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszych witryn czuli się bezpiecznie.

Szanowny Użytkowniku!

3. Pliki ciasteczek wysyłamy wyjątkowo. Służą one tworzeniu statystyk, które pomagają dostosować zawartość stron do oczekiwań użytkowników, zapamiętaniu preferowanego wyglądu stron, np. ustawionego rozmiaru czcionki, odnotowaniu faktu głosowania w prowadzonych ankietach.
  5. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
  6. Każdy użytkownik może zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w używanej przez siebie przeglądarce, w tym zupełnie wyłączyć możliwość ich zapisywania. Jeśli nie wyłączysz możliwości zapisywania ciasteczek pochodzących z naszych witryn, oznacza to Twoją zgodę na ich zapisywanie i przechowywanie w komputerze.
  7. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszym serwisie, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie powoduje natomiast braku możliwości przeglądania naszej strony.

Informacje na temat ustawień dotyczących ciasteczek w poszczególnych przegladarkach dostępne są na poniższych stronach:

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.