Zebranie sprawozdawcze w OSP Tuszewo

Piątek 18 marca 2022 roku był dniem walnego zebrania sprawozdawczego w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszewie.

Obrady otworzył dh Jan Nehring – Prezes jednostki, który przywitał przybyłych gości:

- d-ha Tomasza Ewertowskiego – Wójta Gminy Lubawa i Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubawie,

- d-ha st. kpt. Krzysztofa Rutkowskiego – Komendanta Gminnego,

- d-ha Marcina Deka - Sekretarza Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubawie,

- Panią Lucynę Jabłońską – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuszewie,

- Panią Ewę Budzińską – Sołtysa Tuszewa,

- Panią Agnieszkę Zabłotną – Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich „Tuszewianki”,

- Pana Zbigniewa Makowskiego – Radnego Gminy Lubawa.

Przewodniczącym zebrania został wybrany i prowadził dalsze obrady dh Jan Nehring.

W kolejnych punktach odczytane zostały sprawozdania z działalności jednostki i finansowe  za 2021 rok przedstawione przez Zarząd oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.

Jednostka w ubiegłym roku pozyskała nowy samochód – lekki samochód ratowniczo-gaśniczy VOLKSWAGEN CRAFTER 35. Ponadto zakupione zostały ubranie specjalne – 1 szt., buty specjalne – 3 pary, rękawice strażackie – 2 pary.

Zgromadzeni członkowie udzielili jednogłośnie absolutorium Zarządowi z działalności w 2021 roku.

Kolejnym, miłym punktem zebrania było wręczenie odznaczeń. Odznaczeni zostali:

dh Daniel Budziński – brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

dh Maek Rynkowski – brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

dh Adam Szałkowski – srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

dh Michał Szałkowski – srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

dh Michał Hładczuk – srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

dh Karol Pokojski – srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

W kolejnym punkcie głos zabierali:

- dh Tomasz Ewertowski – Wójt, który pogratulował Zarządowi uzyskanego absolutorium. Zapowiedział przeprowadzenie zawodów pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i drużyn seniorów, zachęcając gorąco do wciągania młodzieży w działalność strażacką. Bardzo dziękował za pomoc udzieloną przez jednostkę przy organizacji Dożynek Gminnych w 2021 roku:

- dh st. kpt. Krzysztof Rutkowski – który, przedstawiając statystyki, podkreślił znaczący wzrost wyjazdów jednostek do akcji, obserwowany w ostatnim czasie oraz przekazał podziękowania od st. bryg. Piotra Wlazłowskiego dla druhów z jednostki w Tuszewie za zaangażowanie w społeczną działalność związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom.