PRZETARGI, KONKURSY

* Ogłosiłem przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej Kazanice - Rodzone na odcinku do gminnych terenów inwestycyjnych w miejscowości Rodzone - Etap II. Oferty należy składać do 10 sierpnia 2010 r. do godz. 9:30 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły przetargu dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej UG Lubawa.
* W czwartek, 29 lipca odbędzie się odbiór   budowy chodnika w miejscowości Byszwałd. W ramach inwestycji zrealizowano m.in. roboty rozbiórkowe i ziemne, poszerzenie jezdni, budowę chodników z kostki betonowej typu polbruk oraz przyłącza kanalizacji deszczowej.
* W czwartek, 29 lipca odbędzie się odbiór przebudowy drogi gminnej Kazanice – Rodzone do gminnych terenów inwestycyjnych. Inwestycja na podstawie kosztorysu inwestorskiego opiewa na kwotę 1.400.000 zł. Kwota dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 wynosi 1.005.397,90 zł (całość odcinka zgodnie z dokumentacją 740 mb). Wykonawcą przebudowy jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Iławy.
* Dobiega końca budowa placu zabaw dla dzieci w Targowisku Dolnym. Plac zabaw realizowany i dofinansowany jest w ramach projektu  „Każdy sposób na aktywność w Targowisku jest dobry”.

OBCHODY 11 LECIA INTRONIZACJI MOHAMEDA VI
W piątek, 30 lipca o godz. 19 w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się uroczyste spotkanie i kolacja  z Ambasadorem Jego Królewskiej Mości w Polsce- z Panem Moha Ouali Tagma z okazji 11 rocznicy intronizacji Jego Królewskiej Mości Mohameda VI.

KONFERENCJA INAUGURACYJNA- PROJEKT „JESIEŃ ŻYCIA- CZAS SENIORA”
W piątek, 30 lipca o godz. 10
w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się konferencja inaugurująca realizację projektu „ Jesień życia- czas seniora”. W programie m.in. prezentacja multimedialna dotycząca projektu.

PIKNIK RODZINNY- MORTĘGI
W sobotę, 31 lipca o godz. 15
w Świetlicy wiejskiej w Mortęgach odbędzie się Piknik Rodzinny organizowany w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. W programie: pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej, pokaz tresury psów policyjnych, liczne konkursy.

XIII SPOTKANIA Z FOLKLOREM
W niedzielę, 1 sierpnia o godz. 14
w Szałkowie przy świetlicy wiejskiej odbędzie są XIII Spotkania z Folklorem. W programie m.in. przegląd zespołów ludowych, występ zespołu pieśni i tańca- „Jedwabno”, „Slovianskij krug” z Rosji oraz zespół Shannon z Warszawy.

PIKNIKI NA WAKACJE

Na terenie gminy Lubawa obywają się  pikniki w ramach „Europejskiego roku walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym”. Pikniki organizowane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa  oraz świetlice socjoterapeutyczne i środowiskowe. Harmonogram pikników:sobota 31.07 Mortęgi  teren przy  świetlicysobota 14.08 Rakowice teren przy świetlicy.

WAKACYJNE GRUPY ZABAWOWE
W okresie wakacji na terenie gminy Lubawa funkcjonują trzy wakacyjne grupy zabawowe przeznaczone dla dzieci w wieku 3-5 lat w miejscowościach: Targowisko, Zielkowo i Omule. Dzieci spotykają się w godz. 10:00-14:00. W Targowisku w tych samych godzinach można także korzystać ze świetlicy wakacyjnej.

MALI OBYWATELE

Trwa kampania społeczna „Mali Obywatele” realizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, której celem jest upowszechnienie alternatywnych form edukacji przedszkolnej oraz zwiększenie świadomości rodziców na temat edukacji dzieci w wieku 3- 5 lat. W ramach przedsięwzięcia są publikowane na różnych portalach internetowych oraz lokalnej prasie artykuły dotyczące alternatywnych form edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku 3-5 lat w gminie Lubawa. W trakcie kampanii Mali Obywatele odbywają się także spotkania rekrutacyjno-informacyjne do grup zabawowych dla rodziców, którzy mają dzieci w wieku 3-5 lat z terenu gminy Lubawa.