OTWARCIE BOISKA GRABOWO-WAŁDYKI
W poniedziałek, 27 września o godz. 12:30
przy Zespole Szkół w Grabowie- Wałdykach odbędzie się uroczystość otwarcia nowo wybudowanego boiska sportowego. Na to zadanie, o wartości ok. 300 tys. zł, gmina otrzymała 50 proc. dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Został ogłoszony przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego ogólnie dostępnego w centrum wsi Sampława. Przewiduje się, że przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany przy udziale środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Oferty należy składać do 1 października 2010 r.
16 września zostało otwarte podobne boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół w Kazanicach. Obecnie dobiega końca budowa boiska wielofunkcyjnego przy ZS w Prątnicy.
Boiska o nawierzchni polipropylenowej są przystosowane do uprawiania takich dyscyplin jak: piłka ręczna, nożna, tenis ziemny, siatkówka i koszykówka.
Natomiast  21 września odbył się odbiór  techniczny nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w  Złotowie. Wartość obiektu o powierzchni prawie 740 m kwadratowych wyniosła  ponad 1 mln 400 tys. zł.

ODBIÓR TECHNICZNY NOWEGO CHODNIKA W GRABOWIE
We wtorek, 28 września o godz. 13:00
odbędzie się odbiór techniczny nowo powstałego chodnika w Grabowie (300 mb). Obecnie gmina Lubawa realizuje również przebudowę chodników w kilku miejscowościach. Od początku roku przebudowano 630 mb chodników w: Targowisku odcinek  60 mb, Władykach odcinek  80 mb, Fijewie odcinek 490 mb.

ODBIÓR TECHNICZNY DROGI KAZANICE-ROŻENTAL, POMIERKI-KOŁODZIEJKI
We wtorek, 28 września o godz. 13:30 odbędzie się odbiór techniczy wyremontowanej drogi na odcinku: Kazanice- Rożental i Pomierki- Kołodziejki.
- na odcinku Pomierki –Kołodziejki 1,4 km (szacunkowa wartość zadania – 120.000 zł, wykonawca Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego SA Kalisz);
- na odcinku Rożental – Kazanice 1,7 km (szacunkowa  wartość – 188.000 zł, wykonawca Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego SA Kalisz).

SESJA RADY GMINY LUBAWA
W środę, 29 września o godz. 10 w sali sesyjnej Urzędu Gminy odbędzie się XLI zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa.
Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wręczenie dyplomów uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych za osiągnięcia sportowe.
5. Wolne wnioski i interpelacje.
6. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy za I półrocze 2010 r.- opinia.
7. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej.
8. Podjęcie uchwał w sprawach.
a) zmiany uchwały budżetowej.
b) przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowej taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę.
9. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
10. Zakończenie obrad.

KONFERENCJA - PROJEKT „ SPOSÓB NA NUDĘ”
W środę, 29 września o godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Omulu odbędzie się konferencja kończąca realizację projektu „Sposób na nudę”

III MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA
W sobotę, 2 października o godz. 13:00 w Dworze Kraplewo odbędzie się III Mazurski Dzień Ziemniaka. W programie: konferencja popularno – naukowa, konkursy (m.in. na najlepsze placki ziemniaczane), występ zespołu Iskierka z Gminnego Ośrodka Kultury w Sambrowie oraz zespołu Folkoperacja.

PRZETARGI, KONKURSY

* Został ogłoszony przetarg na remont chodników w miejscowościach: Omule, Szczepankowo i Złotowo. Oferty należy składać do 30 września do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Termin realizacji zadania do 30 listopada 2010 r. Szczegóły na stronie internetowej BIP Gminy Lubawa.
* Został ogłoszony przetarg na zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych. Oferty należy składać do 1 października di godz.. 9:00. umowa będzie obowiązywać do 15 kwietnia 2011.
* Rozstrzygnięto przetarg na dostawę oleju opałowego lekkiego do jednostek organizacyjnych gminy Lubawa. Wpłynęło 5 ofert, wybrano firmę POL-OIL-CORPORATION sp. z o.o. ze Stanisławowa. Umowa z dostawcą będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2011 roku.
* Rozstrzygnięty został przetarg na dostawę węgla kamiennego sortyment kostka i węgla eko-groszek do jednostek organizacyjnych gminy Lubawa. Dostawcą zostało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Lubex. Umowa obowiązuje do 30 kwietnia 2011 roku.