INWESTYCJE
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na „Odnowę nawierzchni drogi Rożental-Gierłoż”. Oferty należy składać do 9 lipca 2012 r. do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły dostępne na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Lubawa.
- Trwa realizacja inwestycji „Zagospodarowanie centrum wsi Łążyn wraz z przebudową chodników, dachu i elewacji świetlicy wiejskiej”. Zadanie to zostanie dofinansowane w wysokości ponad 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Środki unijne zostały przyznane w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013. Celem projektu jest przede wszystkim poprawa atrakcyjności zamieszkania, poprawa jakości życia mieszkańców oraz tworzenie warunków dla wszechstronnego rozwoju. W ramach inwestycji zostanie wymieniony dach, stolarka okienna w świetlicy wiejskiej. Dodatkowo budynek będzie ocieplony oraz  zostanie odnowiona jego elewacja. Zadanie polegać także będzie na wybudowaniu i  przebudowaniu chodników w miejscowości. Inwestycję realizuje Trans-Bud Łukasz Izydorczyk z Kownatek.
- Dobiega końca inwestycja polegająca na „Przebudowie dachu świetlicy wiejskiej w Byszwałdzie wraz z wykonaniem elewacji”. Zamawiającym jest Biblioteka Publiczna Gminy Lubawa. Przedmiot zamówienia jest współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów”. Zadanie realizuje firma remontowo-budowlana „Mały” Romana Kawczyńskiego z  Józefowa.
- Do realizacji zadania „Zagospodarowanie centrum wsi Rożental poprzez przebudowę chodnika i budowę placów rekreacyjnych z  utwardzeniem kostką betonową” wybrano firmę Skanska S.A. z  Warszawy. W ramach inwestycji m.in. zostaną wybudowane trzy place rekreacyjne przy Ośrodku Zdrowia, miejscowym kościele oraz szkole podstawowej, chodnik, krawężniki i zjazdy. Zadanie zostanie dofinansowane w wysokości 200 tys. zł w ramach działania „Odnowa i  rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

DODATKOWE ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW

Zakończył się projekt systemowy pn. „Indywidualizacja procesu nauczania i  wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Lubawa”. Wartość zadania wyniosła ponad 261 tys. zł (85 proc. to środki europejskie, 15 proc. stanowi dotacja celowa z budżetu krajowego). W ramach projektu od stycznia do czerwca 2012 r. w 9 placówkach oświatowych na terenie gminy Lubawa realizowane były  zajęcia wyrównawcze dla dzieci, u których zdiagnozowano określone problemy oraz zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych. Zajęcia wyrównawcze obejmowały m.in. gimnastykę korekcyjną, zajęcia logopedyczne czy też zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu. W ramach projektu zostały także zakupione pomoce edukacyjne do prowadzenia zajęć. Zadanie realizowane jest w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w  ramach poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

POWIATOWA RADA ZATRUDNIENIA
W środę, 4 lipca o godz. 12:00 wójt
weźmie udział w posiedzeniu Powiatowej Rady Zatrudnienia w Iławie. W pierwszej części posiedzenia zaplanowano m.in. sprawozdanie z działalności Powiatowej Rady Zatrudnienia za okres kadencji oraz oficjalne zakończenie pracy i wręczenie odwołań członkom PRZ obecnej kadencji. Część druga dotyczyć będzie m.in. wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego, analizy sytuacji na powiatowym rynku pracy oraz korekty w limitach i  wykorzystaniu środków na finansowanie poszczególnych aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu w 2012 roku.

ROLNICZE SPOTKANIE
W czwartek, 5 lipca o godz. 10:00
w sali sesyjnej Urzędu Gminy odbędzie się otwarte spotkanie dotyczące sytuacji w rolnictwie, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnej infrastruktury rolniczej, w tym organizacji targowisk. W spotkaniu na zaproszenie wójta Gminy Lubawa oraz przewodniczącego RG wezmą m.in. udział: burmistrz Lubawy, prezes Spółdzielni „Rolnik, prezes Spółdzielni „Lub-Tucz”, przedstawiciele Warmińsko-mazurskiej Izby Rolniczej w Iławie, prezes Lubawskiej Spółdzielni Owoców i Warzyw LUBAVIT oraz sołtysi gminy Lubawa.

SPOTKANIE W NAPROMKU
W sobotę, 7 lipca
na zaproszenie prezesa Lubawskiej Spółdzielni „Lub-Tucz” wójt weźmie udział w corocznym pikniku hodowców trzody chlewnej – członków spółdzielni w Napromku.