- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na „Usługi wywozu nieczystości ciekłych z posesji podległych Urzędowi Gminy Lubawa”. Oferty należy składać do 7 grudnia do godz. 9:00 w sekretariacie urzędu. Szczegóły dostępne na stronie BIP Gminy Lubawa.
- Trwają prace przy „Osuszaniu ścian wraz z rozwiązaniem gospodarki wodami opadowymi przy budynku Zespołu Szkół Grabowo-Wałdyki”. Zadanie wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe LUBTECH sp. o.o. z Fijewa.  Zakończyły się prace polegające na osuszaniu i ociepleniu części fundamentów Szkoły Podstawowej w Złotowie.
- Trwa „Modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Szczepankowie”. Do wykonania zadania wybrano Firmę Handlowo-Usługową DUDULSKI z Nowego Miasta Lubawskiego. Termin wykonania modernizacji upływa 22 grudnia tego roku.

ZADANIA OŚWIATOWE
W poniedziałek, 03 grudnia
wice-wójt gminy uczestniczy w konferencji  Samorząd samodzielny w realizacji zadań oświatowych będącej podsumowaniem projektu „Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym”.

KONSULTACJE  Z UMOWY PARTNERSTWA
W czwartek, 6 grudnia
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z Ministrem Rozwoju Regionalnego organizują konsultacje z „Założeń Umowy Partnerstwa”. W spotkaniu m.in. wezmą udział: Elżbieta Bieńkowska, minister Rozwoju Regionalnego, Jacek Protas, marszałek województwa oraz Lidia Wójtowicz, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej.

REGIONALNY SYSTEM GOSPODARKI ODPADAMI
W piątek, 7 grudnia o godz. 10:00
wójt weźmie udział w wizycie studyjnej zatytułowanej: „Sprawdzone rozwiązania w gospodarce odpadami komunalnymi”, organizowanej pod patronatem ministra środowiska przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Komunalnych Związków Gmin.  Wizyta odbędzie się na terenie ZUOK Rudno koło Ostródy.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE
W środę, 5 grudnia
Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi organizuje spotkanie integracyjne. Spotkanie odbędzie się o godz. 10:00 w siedzibie ŚDP w Lubawie.

VII MIKOŁAJKI GRUP ZABAWOWYCH
W czwartek, 7 grudnia o godz. 10:00
wójt będzie uczestniczył w VII Mikołajkach Grup Zabawowych, corocznej imprezie organizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa oraz Grupy Zabawowe Gminy Lubawa. Tegoroczne Mikołajki odbędą się w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach.