- Została  podpisana umowa na budowę systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Budowlano- Inżynieryjne „SANMEL” Sp. z o.o. z Brodnicy. Przedmiot zamówienia o wartości 7 mln. 500 tys. zł brutto będzie współfinansowany ze środków unijnych w kwocie 3 mln. zł w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW 2007-2013. Planowane zakończenie realizacji projektu przewiduje się na połowę sierpnia 2014 roku. W dalszym etapie do oczyszczalni będą dołączane kolejne miejscowości jak: Byszwałd, Rożental, Grabowo i Wałdyki.
- Zostały ogłoszone konkursy na: „Wsparcie organizacji pozarządowych działających w obszarach edukacji, spraw społecznych, kultury i rozwoju lokalnego” oraz na program stypendialny – „Stypendia pomostowe”.  Oferty można składać do dnia 26 kwietnia do godz. 15:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UG.

CZYSTE ŚRODOWISKO
W środę, 10 kwietnia o godz. 13:00
wójt weźmie udział w spotkaniu Wójtów i Burmistrzów reprezentujących samorządy przynależne do Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Gminy Ostróda i będzie dotyczyło informacji do SIWZ oraz diagnozy rodzin wielodzietnych.

GAZ ŁUPKOWY
W dniach 11-12 kwietnia
wójt będzie uczestniczył w konferencji „Gaz łupkowy – rozwój biznesu i nowych kierunków kształcenia zawodowego”, która odbędzie się w Brzoziu Lubawskim.