DOŻYNKI DIECEZJALNE
W poniedziałek, 26 sierpnia o godz. 13:00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Boleszynie rozpocznie się Święto Dziękczynienia za Plony. W programie Dożynek Diecezjalnych m.in. zaplanowano: koncert chórów i orkiestr, konkurs wieńców dożynkowych oraz o godz. 14:00 mszę św. Pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Andrzeja Suskiego.

KONKURS NA DYREKTORA
W środę, 28 sierpnia o godz. 10:00 odbędzie się konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Garbowie-Wałdykach.

WYBORY SOŁTYSA
W czwartek, 29 sierpnia o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Targowisku odbędzie się zebranie wiejskie w celu dokonania wyboru nowego sołtysa.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLENEGO
W poniedziałek, 2 września odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego. W 9 gminnych placówkach oświatowych rozpocznie naukę 284 uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Ogólna liczna uczniów uczęszczających do szkół podstawowych oraz zespołów szkól na terenie gminy Lubawa w roku szkolnym 2013/2014 wyniesie 1.258.

DOŻYNKI GMINNE
Trwają przygotowania do Dożynek Gminnych, które zaplanowane zostały na niedzielę 8 września w Rożentalu. Organizatorzy: Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie przy współudziale Gminy Lubawa oraz Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska zaplanowali liczne atrakcje i imprezy towarzyszące. Tradycyjnie odbędą się Konkursy Wieńców Dożynkowych oraz Kuchnia Ziemi Lubawskiej. Na scenie zaprezentuje się kabaret Made In China oraz zespół Redlin z folkowym repertuarem. Nie zabraknie również biesiady z Kapelą Jakubową, licznych atrakcji dla dzieci oraz strażackiej grochówki. Szczegółowy program dostępny na plakatach oraz na stronie internetowej Gminy Lubawa.

INWESTYCJE
- Zakład Komunalny Gminy Lubawa Spółka z o.o. ogłosił przetarg nieograniczony na „ Budowę kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap I”. Realizacja zadania zaplanowana została do dnia 28 sierpnia 2014 roku. Oferty można składać do 6 września tego roku w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły przetargu dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Zakładu Komunalnego oraz Gminy Lubawa. Inwestycja o wartości kosztorysowej projektu 2 mln. 26 tys. zł zostanie dofinansowana w kwocie 700 tys. zł w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW 2007-2013.
- Trwają prace przy budowie systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Termin zakończenia inwestycji o łącznej wartości 6 mln. zł, współfinansowanej w 50 proc. kosztów kwalifikowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej, został zaplanowany na połowę sierpnia 2014 roku. W dalszym etapie do oczyszczalni będą dołączane Byszwałd i Rożental, docelowo kolejne miejscowości.
- Trwa kolejny etap programu wyposażania gospodarstw domowych w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Obecnie zakupionych zostało 40 szt. oczyszczalni małych oraz 45 dużych.
- Została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano-Usługowym „PRIMBUD” Sp. z o.o. z Działdowa na budowę budynku socjalnego w Szczepankowie. Termin realizacji zadania do 15 listopada 2014 roku.
- W najbliższy dniach zostanie podpisana umowa z firmą Roboty ziemne, wodno-kanalizacyjne z Lubawy na „Przebudowę chodnika w miejscowości Omule”. Termin realizacji 15 czerwca 2014 roku.