ODBIÓR TECHNICZNY
Dzisiaj, w poniedziałek, 14 kwietnia o godz. 12:00 odbędzie się odbiór techniczny inwestycji polegającej na przebudowie chodnika w miejscowości Omule (etap II). Łącznie w dwóch etapach (etap I zrealizowano w 3013 roku) przebudowano około 600 metrów bieżących chodnika, wykonano krawężniki i zjazdy za kwotę 129 tys. zł. Zadanie realizowała firma Usługi ziemne i wodnokanalizacyjne z Lubawy. W odbiorze będą uczestniczyć przedstawiciele inwestora – Gminy Lubawa, wykonawcy, inspektor nadzoru oraz radny i sołtys Omula.

BUDOWA KANALIZACJI
- Trwają prace budowlane w Byszwałdzie przy pierwszym etapie budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. Zakończyła się już budowa kolektora ściekowego na odcinku od Kazanic do Byszwałdu. Prace główne odbywają się obecnie w miejscowości Byszwałd. Inwestycja przekraczająca wartość 1 mln zł, której zakończenie zaplanowane zostało na koniec sierpnia tego roku, zostanie dofinansowana w ramach PROW 2007-2014 w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych. W ramach zadania przewidziane jest także wykonanie sieci i przyłączy kanalizacyjnych dla połowy mieszkańców Byszwałdu.
- Trwa także budowa systemu kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w miejscowości Kazanice. Obecnie montowane są zbiorniki oraz wyposażany jest budynek techniczny. Wszystkie prace przy tym zadaniu realizowane są zgodnie z założonymi terminami. Zakończenie inwestycji o wartości ponad 6 mln. zł przewidziane jest na koniec sierpnia bieżącego roku. Na realizację zadania pozyskano środki z PROW 2007-2013 w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych.

ODNOWIENIE ŚCIEŻKI
Trwają prace przy odnowieniu ścieżki głównej w parku w Fijewie. W ramach umowy zawartej przez Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, m.in. zaplanowano: uporządkowanie terenu, nawiezienie tłucznia na ścieżkę oraz zamontowanie ławek i koszy na śmieci. Koszt przedsięwzięcia wynosi 31 tys. zł z czego prawie 25. tys. zostanie zrefundowane przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Zakończenie prac przewidziano na pierwszą połowę maja.

TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ
Wczoraj, w niedzielę 13 kwietnia reprezentacja Gminy Lubawa brała udział w V Wielkanocnym Turnieju Gmin w piłce nożnej Bratian 2014. W zawodach konkurowało 5 drużyn. I miejsce zajęła reprezentacja Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim, II Gmina Lubawa, III Gmina Nowe Miasto Lubawskie. Puchary dla króla strzelców oraz rzutów karnych dla wójtów trafiły do Gminy Lubawa.
Organizatorem turnieju było Gminne Centrum Kultury w Mazanowie.