PRZETARGI
- Została podpisana umowa na „Budowę kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II” z Iławskim Przedsiębiorstwem Instalacyjno-Budowlanym Sp. z o.o. Termin budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości.
- Na dofinansowanie zadania w ramach PROW 2007-2013 została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego W ramach inwestycji zostanie wykonany drugi etap skanalizowania Byszwałdu, w efekcie którego pozostali mieszkańcy zostaną podłączeni do sieci kanalizacyjnej. Oznacza to 100 procentowe skanalizowanie miejscowości.
- Został rozstrzygnięty konkurs na „Dowóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z terenu gminy wiejskiej Lubawa przy udziale opiekuna w celach edukacyjnych i rehabilitacyjnych. Wsparcie otrzyma Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym koło w Ostródzie.

KONFERNENCJA NOWOROCZNA
W czwartek 22 stycznia o godz. 14:00 w Restauracji Copernicus w Targowisku Dolnym odbędzie się Konferencja noworoczna podsumowująca realizację działań inwestycyjnych, kulturalnych i społecznych Gminy Lubawa w 2014 roku.

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZE W JEDNOSTKACH OSP
W piątek 23 stycznia odbędą się kolejne zebrania sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Prątnicy i w Łążynie. Podczas spotkań ochotnicy podsumują swoją działalność w roku 2014, udział w akcjach bojowych, zawody sportowo-pożarnicze, pomoc w zabezpieczaniu imprez, m.in. Dożynek Gminnych oraz akcje pomocy. Zebrania potrwają do marca. Każde rozpocznie się o godz. 18:00.

ODPRAWA ROCZNA W POLICJI
W piątek 23 stycznia wójt weźmie udział w odprawie rocznej, która odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Iławie. Tematem odprawy będzie podsumowanie efektów pracy Komendy Powiatowej Policji w Iławie na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz prezentacja głównych kierunków działań na 2015 rok.

PODSUMOWANIE MISTRZOSTW
W niedzielę 25 stycznia wójt będzie uczestniczył w podsumowaniu XI edycji Otwartych Mistrzostw Gminy Lubawa w halowej piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy. Podsumowanie odbędzie się w hali sportowej w Rożentalu ok. godz. 17:30 a poprzedzi je ostatnia kolejka gier. Początek godz. 14:00.