PRZETARGI
- Zostały ogłoszone dwa przetargi nieograniczone: jeden na przebudowę drogi w miejscowości Kazanice, drugi na budowę chodnika w miejscowości Targowisko Dolne. Oferty można składać odpowiednio do dnia 18 czerwca i 19 czerwca do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu. Szczegóły na stronie BIP Gminy Lubawa.
- W ramach rozeznania rynku , spośród dwóch ofert dokonano wyboru dostawcy 32 sztuk małych przydomowych oczyszczalni ścieków oraz 15 dużych za łączną kwotę ponad 90 tys. zł. Dostawcą będzie firma Euro-Plast z Ciechocinka.

SPOTKANIE NA TEMAT USUWANIA AZBESTU
We wtorek 9 czerwca o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa wójt spotka się z mieszkańcami gminy Lubawa, którzy złożyli wniosek na usunięcie wyrobów zawierających azbest oraz z przedstawicielami firmy ECO-POL z Pruszcza – wykonawcą zadania.

ZEBRANIE LGD
W środę 10 czerwca o godz. 15:30 w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska. W porządku obrad, m.in. zaplanowano: sprawozdanie merytoryczne i finansowe Zarządu za okres sprawozdawczy; udzielenie absolutorium; podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia nowych członków w poczet Stowarzyszenia – jednostek samorządu terytorialnego Gminy Miejskiej Lubawa oraz Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie; wybory organów Stowarzyszenia na nową kadencję.