PRZETARGI
- Zostały ogłoszone dwa przetargi nieograniczone: jeden na przebudowę drogi w miejscowości Kazanice, drugi na budowę chodnika w miejscowości Targowisko Dolne. Na przebudowę drogi w Kazanicach wpłynęło 6 ofert. W przetargu na budowę chodnika w miejscowości Targowisko wpłynęły 4 oferty. Wybór wykonawców nastąpi w najbliższych dniach.
- Do piątku 26 czerwca w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa do godz. 9:00 można składać oferty na dostawę energii cieplnej do wybranych obiektów użyteczności publicznej w Gminie Lubawa. Szczegóły na stronie internetowej BIP Gminy Lubawa.

POŻEGNANIE DYREKTORÓW SZKÓŁ
W środę 24 czerwca oraz w czwartek 25 czerwca o godz. 9:00 odbędzie się uroczystość pożegnania dwóch dyrektorów gminnych szkół, którzy zdecydowali o zakończeniu pełnienia funkcji dyrektorów. W środę będzie to pożegnanie Bogumiły Ruczyńskiej z Zespołu Szkół w Sampławie, która kierowała placówką od roku 1993, w czwartek natomiast odbędzie się uroczystość w Szkole Podstawowej w Złotowie, gdzie z funkcji dyrektora po 13 latach odchodzi Edward Balewski.

CZYSTE ŚRODOWISKO
W środę 24 czerwca o godz. 10:00 wójt będzie uczestniczył w V Zgromadzeniu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. W porządku obrad, m.in. zaplanowano: roczną informację o pracy Zarządu, projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem rocznym z wykonania budżetu za 2014 rok oraz projekt uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Związku Gmin z tytułu wykonania budżetu Związku za 2014 rok a także informację z bieżącej działalności ZUOK Rudno Sp. z o.o.

100-LECIE JEDNOSTKI OSP W TARGOWISKU
W sobotę 27 czerwca o godz. 16:00 wójt weźmie udział w uroczystych obchodach 100-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Targowisku. W programie m.in. uroczysta msza św., apel, wręczenie medali za zasługi dla pożarnictwa oraz blok artystyczny.

95-LECIE PLEBISCYTU NA WARMII I MAZURACH
W sobotę 27 czerwca o godz. 16:00 sekretarz Gminy Lubawa weźmie udział w uroczystościach obchodów 95-lecia plebiscytu na Warmii i Mazurach, które odbędą się w miejscowości Groszki.

IGRZYSKA SAMORZĄDOWE
W sobotę 20 czerwca reprezentacja Gminy Lubawa wzięła udział w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Samorządowych, które odbyły się w Wydminach. W zawodach uczestniczyło 10 reprezentacji z całego województwa warmińsko-mazurskiego. W klasyfikacji generalnej Gmina Lubawa zajęła III miejsce za Gminą Iława i Gminą Ostróda.

ZAWODY STRAŻACKIE
W niedzielę 21 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej w Rożentalu rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lubawa. W zawodach wzięło udział 16 drużyn męskich oraz 4 kobiece.
- w grupie mężczyzn: pierwsze miejsce OSP Rożental I, drugie OSP Lubstynek, trzecie OSP Targowisko.
- w grupie kobiet: pierwsze miejsce OSP Rożental, drugie OSP Rumienica, trzecie OSP Łążyn.