INWESTYCJE
- Dobiega końca przebudowa drogi w miejscowości Kazanice oraz budowa chodnika w miejscowości Targowisko Dolne. Oba zadania zrealizuje firma F.H.U. „Las Vegas” Piotr Musiał z Lubawy. W najbliższych dniach odbędą się odbiory techniczne inwestycji.
- Została podpisana umowa ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ośrodka Aktywności w Lubawie na dofinansowanie zorganizowania Terenowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych – dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych z rodzin w normie, patologicznych, zagrożonych patologią oraz placówek opiekuńczych i wychowawczych.
- Została podpisana umowa do 30 kwietnia 2016 r. na dostawę węgla kamiennego sortyment kostka i węgla eko-groszek dla jednostek organizacyjnych gminy Lubawa z firmą Martex z Iławy.
- Został rozstrzygnięty przetarg na dostawę oleju opałowego lekkiego do jednostek organizacyjnych Gminy Lubawa. Wpłynęły 3 oferty, z których wybrana została firma PHU PAL-GAZ z Kruklanek. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa, która obowiązywać będzie do 30 kwietnia 2016 roku.

RADA POWIATOWA
W środę 16 września o godz. 13:00 wójt weźmie udział w posiedzeniu Powiatowej Rady Rynku Pracy w Iławie. W porządku posiedzenia, m.in. zaplanowana została analiza sytuacji na powiatowym rynku pracy za okres bieżącego roku.

KONFERENCJA ORGANIZACJI POZARZADOWYCH
W środę 16 września o godz. 11:00 w Olsztynie  odbędzie się Konferencja Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Godni Naśladowania” – XII edycja.

SPOTKANIA ROBOCZE
W czwartek 17 września wójt spotka się z projektantami i wykonawcami inwestycji prowadzonych na terenie gminy Lubawa.

DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE
W niedzielę 20 września na zaproszenie marszałka województwa wójt weźmie udział w uroczystościach dożynkowych województwa warmińsko-mazurskiego, które odbędą się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.