INWESTYCJE
- Gmina Lubawa zakończyła realizację zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubawa", która jest dotowana na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Dzięki uzyskanemu przez Gminę dofinansowaniu z WFOŚiGW w 2015 r. z naszego otoczenia zniknęło 185,57 ton wyrobów zawierających azbest z 27 nieruchomości. Całkowity koszt zadania wyniósł prawie 72 tys. zł z czego 85 % kosztów zadania zostało dofinansowane przez WFOŚiGW w ramach Działania 4. Azbest, Poddziałanie 4.1. Usuwanie azbestu.
- Ogłosiliśmy rozeznanie rynku na wywóz nieczystości ciekłych z posesji podległych Urzędowi Gminy Lubawa. Oferty można składać do 11 grudnia do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu. Szczegóły na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Lubawa.
- Został ogłoszony konkurs na powierzenie zadania publicznego „Dowóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych do Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego z terenu Gminy Wiejskiej Lubawa przy udziale opiekuna w celach edukacyjnych i rehabilitacyjnych”. Oferty można składać do 23 grudnia do godz. 15:00 w sekretariacie Urzędu. Szczegóły dostępnie na stronie BIP.
- W tym tygodniu zakończy się remont łazienek, korytarza i pomieszczenia w budynku świetlicy w Prątnicy oraz wymiana pokrycia dachowego na budynku świetlicy w Łążku.

SPORTOWE PODSUMOWANIE
We wtorek 8 grudnia wójt weźmie udział w uroczystości podsumowującej współzawodnictwo szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz klasyfikację gmin i powiatów za rok szkolny 2014/2015. Uroczystość odbędzie się o godz. 11:00 w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

ŚWIADOMY SENIOR
W środę 9 grudnia w Szkole Podstawowej w Złotowie o godz. 17:00 wójt weźmie udział w debacie społecznej z seniorami z terenu gminy Lubawa pod nazwą „Świadomy Senior”. W spotkaniu będą uczestniczyć m.in. komendant i policjanci z komisariatu policji w Lubawie, strażacy z OSP Złotowo oraz z PSP w Iławie. Tematem debaty będzie szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, omówienie oszustw na osobach starszych oraz bezpieczeństwo na drodze.

SEMINARIUM W OLSZTYNIE
W czwartek 10 grudnia wójt weźmie udział w seminarium zatytułowanym „Gospodarka odpadami – obowiązki samorządów gminnych”. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie o godz. 11:00, a jego organizatorem jest Departament Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego.

POWIATOWA RADA RYNKU PRACY
W czwartek 10 grudnia w Iławie o godz. 13:00 odbędzie się Powiatowa Rada Rynku Pracy.

SPOTKANIE OPŁATKOWE
W czwartek 10 grudnia o godz. 16:00 wójt będzie uczestniczył w spotkaniu opłatkowym organizowanym przez Komitet Rozbudowy Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim oraz dyrekcję szpitala.

FESTYN ZAWODOZNAWCZY
W piątek 11 grudnia o godz. 8:30 wójt weźmie udział w Festynie Zawodoznawczym 2015 „Przejdź na zawodowstwo” organizowanym przez Zespół Szkół w Lubawie oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców.

X MIKOŁAJKI GRUP ZABAWOWYCH
W piątek 11 grudnia o godz. 10:00 wójt będzie uczestniczył w X Mikołajkach Grup Zabawowych, które odbędą się w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach. Organizatorami corocznej imprezy są Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa i Grupy Zabawowe.