INWESTYCJE
- Została podpisana umowa na wywóz nieczystości ciekłych z posesji podległych Urzędowi Gminy Lubawa z firmą Usługi Asenizacyjne z Lubawy na okres jednego roku.
- Został ogłoszony konkurs na powierzenie organizacji imprez sportowych w 2016 roku. Oferty można składać do dnia 4 stycznia 2016 roku do godz. 15:00 w sekretariacie Urzędu Gminy. Szczegóły dostępnie na stronie BIP.

POSIEDZENIE RADY NADZORCZEJ
W poniedziałek 28 grudnia o godz. 10:00 wójt weźmie udział w posiedzeniu Rady Nadzorczej Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa Sp. z o.o.

SESJA RADY POWIATU IŁAWSKIEGO
We wtorek 29 grudnia o godz. 11:00 wójt będzie uczestniczył w obradach XV Sesji rady powiatu Iławskiego.

SESJA RADY GMINY LUBAWA
W środę 30 grudnia o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się  XIII zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa.

Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacji.
5. Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2016 -2021:
a) odczytanie projektu uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2016-2021,
b) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie o projekcie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2016-2021,
c) podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2016-2021,
6. Uchwalenie budżetu Gminy Lubawa na 2016 rok:
a) odczytanie projektu uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Lubawa na 2016 rok,
b) odczytanie opinii wypracowanej przez Komisje Rady Gminy o projekcie uchwały budżetowej na 2016 rok,
c) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały budżetowej na 2016 rok oraz o możliwości sfinansowania deficytu budżetowego przedstawionego w projekcie uchwały budżetowej Gminy Lubawa na 2016 rok,
d) podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Lubawa na 2016 rok.
7. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2015-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) zawarcia porozumienia międzygminnego,
d) Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
e) Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii,
f) Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Lubawa na lata 2016-2020,
g) zatwierdzenia planów pracy Komisji Rady na 2016 rok,
h) planu pracy Rady na 2016 rok.
8. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
9. Zakończenie obrad.

OTWARCIE ZESPOŁU RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
W środę 30 grudnia o godz. 12:00 wójt weźmie udział w uroczystym otwarciu Zespołu ratownictwa medycznego w Lubawie w ramach projektu „Rewitalizacja obiektów szpitala p.w. św. Jerzego w Lubawie – przebudowa budynku gospodarczego na potrzeby zespołów wyjazdowych”. Uroczystość odbędzie się w Niepublicznym Zakładzie Opieki Długoterminowej p.w. „Szpital św. Jerzego” w Lubawie.