PRZEBUDOWA DROGI W BYSZWAŁDZIE
Trwają prace budowlane przy przebudowie drogi powiatowej Gierłoż – Zielkowo – Byszwałd w miejscowości Byszwałd. W ramach inwestycji wykonawca Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. Iława wykona przebudowę drogi wraz z chodnikami, zatokę autobusową, parkingi i odwodnienie. Wartość zadania wynosi 2 mln 454 tys. 698 zł. Termin realizacji do listopada 2011 roku.

PRZEBUDOWA DROGI W TARGOWISKU
Trwa przebudowa drogi gminnej w Targowisku. Na odcinku ok. 1 kilometra. Jest to kolejny etap modernizacji drogi gminnej w ciągu od drogi krajowej nr 15 do drogi powiatowej Lubawa – Targowisko – Rakowice.  W ubiegłym roku wyremontowano 500 metrowy odcinek nawierzchni od „krajówki” do Targowiska.
Koszt inwestycji wynosi 1 mln 289 tys. 189,13 zł. Zadanie w 50 proc. zostanie dofinansowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. „schetynówek).
Część druga inwestycji dotyczy przebudowy mostu. Za kwotę 109 tys. 303,40 zł firma Skanska S.A. m.in. wykona: roboty rozbiórkowe; roboty związane z wykonaniem nawierzchni i nasypów. Prace potrwają do 15 lipca.

STRAŻACKIE WYBORY
W poniedziałek, 13 czerwca o godz. 14:00
w Urzędzie Gminy odbędzie się spotkanie Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubawie. Tematem spotkania będzie omówienie spraw związanych z przygotowaniem wyborów nowego Zarządu, które zaplanowano na piątek, 17 czerwca o godz. 10:00 w Tropicanie w Rożentalu.

POSIEDZENIE RADY ZATRUDNIENIA
We wtorek, 14 czerwca o godz. 13:00
w Starostwie Powiatowym w Iławie wójt weźmie udział w posiedzeniu Powiatowej Rady Zatrudnienia w Iławie. Wśród omawianych tematów będzie m.in. analiza sytuacji na powiatowym rynku pracy za pięć miesięcy bieżącego roku, zaopiniowanie nowych kierunków kształcenia zawodowego oraz staże absolwenckie.

ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH
W środę, 15 czerwca o godz. 10:00
wójt będzie uczestniczył w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym dotyczącym stanu wdrażania zadań Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w regionie Warmii i Mazur. Konferencja odbędzie się w Olsztynie w Hotelu Warmińskim. Początek o godz. 11:00.

SESJA RADY POWIATU
W czwartek, 16 czerwca o godz. 12:00
wójt weźmie udział w obradach Rady Powiatu Iławskiego.

PROMOCJA GOSPODARCZA
W czwartek, 16 czerwca
odbędzie się seminarium informacyjne dla przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego w ramach Programu promocji Gospodarczej Polski Wschodniej.

WIEDZA OBRONNA
W poniedziałek, 20 czerwca o godz. 10:00
w Ostródzie wójt będzie uczestniczył w konferencji n.t. Zadań terenowego Oddziału Administracji Wojskowej w kształtowaniu postaw proobronnych.

KAMPANIA SPOŁECZNA – „POMAGANIE LUDZKA RZECZ”
Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa prowadzi kampanię społeczną „Pomaganie - ludzka rzecz”, której celem jest upowszechnienie informacji na temat wolontariatu.
Dodatkowo zapraszamy wszystkie osoby chętne do włączenia się w grupę wolontariuszy w gminie Lubawa. Biuro programu „Centrum Wolontariatu” Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa mieści się w Lubawie, przy ul. 19-stycznia 25 (budynek „Antares”). Wszelkich informacji udziela pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa Aleksandra Długokęcka pod nr tel. (89) 645-30-30.