WSPARCIE DLA MŁODZIEŻY
Ogłoszony został konkurs na Ułatwienie młodzieży uzdolnionej i mającej trudne warunki materialne rozpoczęcia nauki szkole wyższej poprzez dofinansowanie stypendiów na pierwszy rok stacjonarnych studiów magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich uczelniach mających uprawnienia magisterskie. Termin składania ofert upływa 24 czerwca. W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art.3 ust.3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

PRZEBUDOWA DROGI W BYSZWAŁDZIE
Trwają prace budowlane przy przebudowie drogi powiatowej Gierłoż – Zielkowo – Byszwałd w miejscowości Byszwałd. W ramach inwestycji wykonawca Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. Iława wykona przebudowę drogi wraz z chodnikami, zatokę autobusową, parkingi i odwodnienie. Wartość zadania wynosi 2 mln 454 tys. 698 zł. Termin realizacji do listopada 2011 roku.

PRZEBUDOWA DROGI W TARGOWISKU
Trwa przebudowa drogi gminnej w Targowisku. Na odcinku ok. 1 kilometra. Jest to kolejny etap modernizacji drogi gminnej w ciągu od drogi krajowej nr 15 do drogi powiatowej Lubawa – Targowisko – Rakowice.  W ubiegłym roku wyremontowano 500 metrowy odcinek nawierzchni od „krajówki” do Targowiska.
Koszt inwestycji wynosi 1 mln 289 tys. 189,13 zł. Zadanie w 50 proc. zostanie dofinansowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. „schetynówek).
Część druga inwestycji dotyczy przebudowy mostu. Za kwotę 109 tys. 303,40 zł firma Skanska S.A. m.in. wykona: roboty rozbiórkowe; roboty związane z wykonaniem nawierzchni i nasypów. Prace potrwają do 15 lipca.

WIEDZA OBRONNA
W poniedziałek, 20 czerwca o godz. 10:00
w Ostródzie wójt będzie uczestniczył w konferencji n.t. Zadań terenowego Oddziału Administracji Wojskowej w kształtowaniu postaw proobronnych.

CZYSTE ŚRODOWISKO
We wtorek, 21 czerwca o godz. 11:00
wójt weźmie udział w III Zgromadzeniu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. Tematem posiedzenia będzie m.in.
- projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem rocznym z wykonania budżetu za 2010 rok oraz w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Związku Gmin z tytułu wykonania budżetu związku za 2010 r.

REKRUTACJA DO GRUPY ZABAWOWEJ
We wtorek, 21 czerwca od godz. 9:00 do godz. 13:00
w świetlicy wiejskiej w Szczepankowie odbędzie się spotkanie rekrutacyjne dzieci do grupy zabawowej.

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA
W piątek, 24 czerwca
na łące nad Sandelą w Targowisku Dolnym odbędzie się Noc Świętojańska. Początek imprezy godz. 19:00. Zaplanowano: występy artystyczne, plecenie wianków, szukanie kwiatu paproci oraz gry i zabawy dla dzieci. O 21:00 rozpocznie się ognisko dla osób dorosłych. Organizatorami Sobótki są: Grupa Aktywnych Kobiet Targowiczanki oraz Rada Sołecka.

PIKINIK RODZINNY
W sobotę, 25 czerwca o godz. 15:00
przy Świetlicy Środowiskowej w Mortęgach odbędzie się Piknik Rodzinny. W programie: mecz piłkarski, pokaz grupy cyrkowej, pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej, rodzinne konkurencje i loteria fantowa. O godz. 19:00 zabawa taneczna. Organizatorami pikniku są: Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Grupa Zabawowa oraz Świetlica Środowiskowa i LZS Mortęgi.

ZAWODY STRAŻACKIE
W niedzielę, 26 czerwca o godz. 14:00
w Rumienicy odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn Pożarniczych Gminy Lubawa – Seniorzy. W zawodach weźmie udział 18 drużyn.

SZUKAMY WOLONTARIUSZY
1. wolontariusza do współpracy przy organizacji i przeprowadzaniu zajęć animacyjnych z młodzieżą w Centrum Aktywności Lokalnej w Łążynie w okresie letnim;
2. wolontariusza do pomocy wychowawcy przy organizacji i przeprowadzaniu zajęć z dziećmi w grupie zabawowej w Targowisku. Okres wolontariatu: lipiec;
Poszukujemy osób kreatywnych, zaangażowanych, chcących poszerzać swoje horyzonty. Dajemy możliwość nabycia nowych umiejętności, poznania specyfiki pracy z młodzieżą w tego typu placówce oraz miłą współpracę.
Wszystkich chętnych zapraszamy do biura „Centrum Wolontariatu” Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, które mieści się w Lubawie, przy ul. 19-stycznia 25 (budynek „Antares”). Wszelkich informacji udziela pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa Aleksandra Długokęcka pod nr tel. (89) 645-31-31, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.