INWESTYCJE
- W przetargu nieograniczonym na Dostawę wyposażenia do oddziałów przedszkolnych w ramach projektu pn. „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Lubawa” wpłynęło 6 ofert. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do 9 oddziałów przedszkolnych zabawek, pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego, multimedialnego oraz mebli i wyposażenia do sal, szatni, kuchni. Wybór dostawcy nastąpi w najbliższych dniach.
- Został ogłoszony przetarg na Organizację placów zabaw w ramach projektu pn. „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Lubawa”. Przedmiotem zamówienia jest organizacja placów zabaw przy 6 szkołach na terenie gminy.
Oferty można składać w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa do 3 marca do godz. 9:00.
Zarówno modernizacja oddziałów przedszkolnych jak i organizacja placów zabaw jest w 100 % finansowana ze środków zewnętrznych.
- Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II. Wykonawcą zadania jest Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o.o. Termin budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości.
Na dofinansowanie zadania w ramach PROW 2007-2013 została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego W ramach inwestycji zostanie wykonany drugi etap budowy kanalizacji w Byszwałdzie. W efekcie cała miejscowość zostanie skanalizowana.

PLAN CYFROWY
W poniedziałek 02 marca o godz. 10:00 wicewójt gminy Lubawa weźmie udział w konferencji, dotyczącej „Planu Cyfrowego 2025 dla Warmii i Mazur. Perspektywa rozwoju „ostatniej mili” w województwie warmińsko-mazurskim”. Głównym celem konferencji jest przedstawienie działań podejmowanych przez Zarząd Województwa  na rzecz stymulowania budowy sieci „ostatniej mili” przez operatorów telekomunikacyjnych oraz promocji wykorzystania szerokopasmowego Internetu wśród mieszkańców, firm i instytucji w regionie. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Warmińskim w Olsztynie.

SPOTKANIE ROBOCZE
W środę 4 marca odbędzie się spotkanie robocze z projektantami i wykonawcami inwestycji realizowanych na terenie gminy Lubawa.

SPOTKANIE Z DZIEKANEM
W piątek 6 marca o godz. 10:00 wójt weźmie udział w spotkaniu z dziekanem Marcinem Staniszewskim oraz przedstawicielami Caritasu Działdowo.

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZE W JEDNOSTKACH OSP
W piątek 6 marca o godz. 18:00 odbędą się kolejne zebrania sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubstynku i w Tuszewie. Podczas spotkań ochotnicy podsumują swoją działalność w roku 2014, udział w akcjach bojowych, zawody sportowo-pożarnicze, oraz akcje pomocy. Zebrania potrwają do połowy marca.