INWESTYCJE
- W przetargu nieograniczonym na Dostawę wyposażenia do oddziałów przedszkolnych w ramach projektu pn. „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Lubawa” do realizacji zadania wybrana została oferta firmy Kladrew z Kartuz.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa do 9 oddziałów przedszkolnych zabawek, pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego, multimedialnego oraz mebli i wyposażenia do sal, szatni, kuchni. Dostawa zostanie zrealizowana do dnia 10 kwietnia 2015 roku.
- W przetargu na Organizację placów zabaw w ramach projektu pn. „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Lubawa” wybrano ofertę firmy Kulx z Załomu. Przedmiotem zamówienia jest organizacja placów zabaw przy 6 szkołach na terenie gminy. Realizacja zamówienia do dnia 10 kwietnia 2015 roku.
Oba projekty są w 100 % finansowane ze środków zewnętrznych. Ich wartość wynosi ponad 90 tys. zł.
- Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II. Wykonawcą zadania jest Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o.o. Termin budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości.
Na dofinansowanie zadania w ramach PROW 2007-2013 została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego W ramach inwestycji zostanie wykonany drugi etap budowy kanalizacji w Byszwałdzie. W efekcie cała miejscowość zostanie skanalizowana.

POSIEDZENIE KOMISJI RADY GMINY
W poniedziałek 16 marca o godz. 10:00 w sali sesyjnej odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy Lubawa. Tematem posiedzenia będzie: przedstawienie wniosku złożonego przez mieszkańców wsi Wiśniewo w sprawie utworzenia sołectwa przez ich przedstawicieli oraz zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
W poniedziałek 16 marca wójt weźmie udział w spotkaniu organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie we współpracy z Ministrem Gospodarki dotyczącym prezentacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, która znajduje się na finalnym etapie procesowania.
Spotkanie odbędzie się o godz. 11:00 w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

POSIEDZENIE RADY LZS
W czwartek 12 marca o godz. 12:00 w Olsztynie odbyło się Statutowe Plenarne Posiedzenie Rady Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS. Podczas spotkania Gmina Lubawa otrzymała wyróżnienie w związku z prowadzonym przez WMZ LZS Wojewódzkim Sportowym Współzawodnictwem Gmin za 2014 rok.