INWESTYCJE
Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II. Wykonawcą zadania jest Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o.o. Termin budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości.
Na dofinansowanie zadania w ramach PROW 2007-2013 została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego W ramach inwestycji zostanie wykonany drugi etap budowy kanalizacji w Byszwałdzie. W efekcie cała miejscowość zostanie skanalizowana.

WYBORY SOŁTYSÓW I RAD SOŁECKICH
Od środy 8 kwietnia do 12 maja trwają wybory sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy Lubawa. Do tej pory odbyło się 22 zebrań. Podczas zebrania w Sampławie nie zgłoszono żadnego kandydata do pełnienia funkcji sołtysa. Kolejne zebranie w tej miejscowości zaplanowane zostało na 29 kwietnia na godz. 18:00. Zmieniony także został termin zebrania w Byszwałdzie z poniedziałku 20 kwietnia na wtorek 21. Harmonogram pozostałych zebrań:
1. Czerlin - 20.04 godz. 9:30
2. Złotowo - 20.04 godz. 11:30
3. Omule - 21.04 godz. 10:30
4. Byszwałd - 21.04 godz. 18:00
5. Sampława - 29.04 godz. 18:00
6. Kazanice - 12.05 godz. 9:30

KOMISJE RADY GMINY
W piątek 24 kwietnia o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy.
Tematem posiedzenia będzie:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Ocena zasobów pomocy społecznej za 2014 rok dla Gminy Lubawa.
3. Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy.
4. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

SESJA RADY GMINY
W piątek 24 kwietnia o godz. 11:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się VII zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa.
Porządek obrad:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Zaopiniowanie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Przyjęcie oceny zasobów pomocy społecznej za 2014 rok dla Gminy Lubawa.
5. Wolne wnioski i interpelacje.
6. Podjęcie uchwał w sprawach:
   a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2015-2020,
   b) zmiany uchwały budżetowej,
   c) przekazania prowadzenia Szkoły Podstawowej w Rumienicy Fundacji Rozwoju Warmii i Mazur w Iławie,
   d) rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy.
7. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
8. Zakończenie obrad.

KONFERENCJA O ENERGII
W środę 22 kwietnia o godz. 11:00 w Olsztynie wójt weźmie udział w konferencji dla przedstawicieli władz samorządowych zatytułowanej „Współpraca samorządów terytorialnych z operatorem systemu dystrybucji energii elektrycznej” organizowanej przez ENERGA-OPERATOR SA. Spotkanie, m.in. będzie dotyczyło współpracy z samorządem terytorialnym przy realizacji inwestycji sieciowych oraz w procesie przyłączeń oraz współpracy w procesie modernizacji linii energetycznych i wystąpienia awarii.

SPOTKANIE Z DYREKTORAMI SZKÓŁ
W tym tygodniu zostało zaplanowane spotkanie z dyrektorami szkól z terenu gminy Lubawa.