INWESTYCJE
- Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II. Wykonawcą zadania jest Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o.o. Termin budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości.
Na dofinansowanie zadania w ramach PROW 2007-2013 została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego W ramach inwestycji zostanie wykonany drugi etap budowy kanalizacji w Byszwałdzie. W efekcie cała miejscowość zostanie skanalizowana.
- Zakończyła się organizacja placów zabaw przy sześciu szkołach na terenie gminy w ramach projektu „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa”. W ramach tego samego projektu realizowana jest także dostawa wyposażenia do oddziałów przedszkolnych. Projekt jest realizowany od ubiegłego roku, w 100% finansowany ze środków zewnętrznych w wysokości ponad. 600 tys. zł.

WYBORY SOŁTYSÓW I RAD SOŁECKICH
Od środy 8 kwietnia do 12 maja trwają wybory sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy Lubawa. W sumie odbyło się już 25 zebrań. Swoich przedstawicieli w środę 29 kwietnia wybiorą mieszkańcy Sampławy. Zebranie zaplanowano na godz. 18:00. Ostatnie zebranie odbędzie się w Kazanicach 12 maja o godz. 9:30.

POSIEDZENIE ZARZĄDU
W poniedziałek 27 kwietnia o godz. 12:00 wójt będzie uczestniczył w plenarnym posiedzeniu Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa warmińsko-mazurskiego. Posiedzenie odbędzie się w Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Gutkowie. Porządek posiedzenia:
1) Sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2014 oraz zatwierdzenie planu budżetu na rok 2015.
2) Informacja Komisji Rewizyjnej OW.
3) Informacja o szkoleniu członków OSP:
- zadania realizowane przez PSP i ZOSP RP
- monitorowanie poziomu wyszkolenia
- prezentacja zaplecza szkoleniowego Ośrodka Szkolenia PSP w Olsztynie
4) Sprawy organizacyjne i informacje.

ZAKOŃCZENIE MODERNIZACJI
W środę 29 kwietnia o godz. 17:30 wójt weźmie udział uroczystości zakończenia „Modernizacji linii 9 na odcinku od km 184,800 do km 236,920 obszar LCS Iława.”

CZYSTE ŚRODOWISKO
W czwartek 30 kwietnia o godz. 9:00 w Urzędzie Gminy Ostróda odbędzie się III Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. Obrady będą m.in. dotyczyły:
- informacji o pracy Zarządu w okresie między Zgromadzeniami;
- przyjęcia uchwał w sprawie zmiany uchwały w przedmiocie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokości tej opłaty i stawki opłaty za pojemnik; w sprawie zmiany uchwały w przedmiocie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;
- informacji dotyczącej funkcjonowania ZUOK RUDNO Sp. z o.o.

SPOTKANIA Z POEZJĄ
W poniedziałek 27 kwietnia o godz. 10:00 w Kinie Pokój w Lubawie odbędą się gminne eliminacje XXXIII Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”.
W konkursie m.in. wezmą udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Lubawa.