60 worków odpadów zmieszanych, około 20 worków odpadów segregowanych (szkło i plastik), ponad 20 opon, części samochodowe, eternit to efekt akcji sprzątania drogi prowadzącej do lasu Borek.
W sobotę 29 kwietnia na 1,2 kilometrowym odcinku kilkunastoosobowa grupa myśliwych – członków Koła Łowieckiego „Ryś” z Lubawy oraz stażystów zbierała nielegalnie wyrzucone śmieci. Akcja została zorganizowana przy współudziale Urzędu Gminy Lubawa, który przekazał worki do zbiórki odpadów oraz uzgodnił z firmą obsługującą teren lubawskiej gminy, odbiór zebranych śmieci.
W najbliższych dniach odbędzie się także sprzątanie parku w Fijewie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie a wezmą w nim udział członkowie koła LZS w Fijewie.
Celem prowadzonych akcji sprzątania jest przede wszystkim zmiana świadomości, stylu życia i codziennych nawyków. Wystarczą proste działania, aby minimalizować szkody dla środowiska przyrodniczego. To ważne, aby nie śmiecić w naturze i reagować na nielegalne porzucanie śmieci.