W środę 20 października wójt spotkał się z ppłk Sylwestrem Drozdem, dowódcą 3. Włocławskiego Batalionu Drogowo-Mostowego im. gen. Karola Sierakowskiego w Chełmnie, aby podsumować współpracę przy remoncie drewnianej przeprawy na rzece Drwęca w Raczku. We wrześniu powstała przeprawa o długości 24 metrów bieżących i szerokości 2 metrów. Kładka wykonana została w ramach ćwiczeń, w technologii montażu elementów z konstrukcji drewnianej. Całość zadania wykonało 13 żołnierzy z Jednostki Wojskowej w Chełmnie. Inwestycję realizowała Gmina Lubawa. Gmina pokryła koszty zakupu drewna, noclegów i wyżywienia żołnierzy. Kładka powstała w miejscu poprzedniej przeprawy, która w ramach remontu została całkowicie zdemontowana. Podczas spotkania wójt podziękował za udaną współpracę i wyraził nadzieję, w razie potrzeb, na kolejne wspólne projekty.