W weekend 9-10 kwietnia na boisku przy Szkole Podstawowej w Prątnicy odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Świata Dogfrisbee. To już kolejne tego typu zawody w gminie Lubawa. W pokazach psiej szybkości, zwinności i skoczności rywalizowali o Puchar Wójta Lubawa zawodnicy z całej Polski oraz z zagranicy. Można było zobaczyć jak zawodnicy z całej Polski i ich czworonożni przyjaciele ścigają się w konkurencjach dystansowych, sprawdzają się w freestyle lvl 1 oraz super open - kwalifikacjach do mistrzostw świata. Silny zmienny wiatr, deszcz a nawet grad utrudniały rywalizację. Po dogrywce udało się ostatecznie poznać zdobywców Pucharu Wójta Gminy Lubawa: Laur zwycięstwa trafił do Ewy Goreckiej i Joey'a (140 pkt), II miejsce zajęła Wiktoria Krętosz z Freą (136,5 pkt), III miejsce zdobyła Magda Cholewicka i Drive (131,25 pkt). Kwalifikację do Mistrzostw Świata Dogrisbee uzyskali:

Super Open

  1. Eliza Polkowska-Matejko i Prana
  2. Julia Sowiak i Akkeri
  3. Magda Cholewicka i Drive
  4. Ewa Gorecka i Joey

Super Pro Toss and Fetch

  1. Kasia Jakubczyk i Bree
  2. Julita Matejek i Beast
  3. Izabela Kozioł i Chakra
  4. Bartosz Cierzuch i Leo

Gratulujemy!