W najbliższą sobotę, tj. 21 maja br. przy szkole podstawowej w Rożentalu (gmina Lubawa) odbędzie się wydarzenie pn. „Majówka Kół Gospodyń Wiejskich Warmii i Mazur”. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Honorowym Patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego. Organizatorami wydarzenia są: Warmińsko-Mazurski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie, Gmina Lubawa oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.  

Program wydarzenia:
13.00 -14.00 – występ zespołu Rogóżanie
14.00 – 15.00 – oficjalne otwarcie oraz wystąpienia zaproszonych gości
15.00 – 16.30 – wybory Miss Kół Gospodyń Wiejskich Warmii i Mazur
16.30 – 17.00 – występ zespołu Rogóżanie
17.00 – 17.30 – występ Dziecięcego Zespołu Instrumentalno-Wokalnego działającego przy SP w Rożentalu
17.30 – 18.30 – ogłoszenie wyników konkursów oraz wręczenie nagród
18.30 – 19.00 – występ zespołu Rakowianki
19.00 – 20.30 – występ gwiazdy wieczoru – An Dreo e Karina
20.30 – 24.00 – występ Adama Twardego 

Ponadto w programie:
- Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Lubawa
- konkurs na Najciekawsze Stoisko Wiosenne
- konkurs na Najlepszą Potrawę

Podczas majówkowego wydarzenia Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują własny dorobek kulturowy, edukacyjny i społeczny specyficzny dla lokalnej społeczności, w której funkcjonują „na co dzień”. Na zaaranżowanych przez siebie stoiskach wystawienniczych zaprezentują lokalne tradycje i dziedzictwo kulturowe mieszkańców obszarów wiejskich w postaci produktów żywnościowych, wyrobów rękodzielniczych oraz ludowego folkloru. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest skierowane do mieszkańców, turystów oraz miłośników polskiej tradycji i lokalnego folkloru.