Rożental był stolicą tegorocznych dożynek gminy Lubawa, a rolę starostów pełnili Joanna ZakrzewskaKrzysztof Józefowicz, hodowcy bydła oraz trzody chlewnej. To oni wręczyli symboliczny chleb gospodarzowi uroczystości Tomaszowi Ewertowskiemu , wójtowi gminy Lubawa.

Gminne Święto Rolnicze, które odbyło się w niedzielę 4 września, rozpoczęło poświęcenie wieńców dożynkowych, po którym została odprawiona uroczysta msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. Mszy koncelebrowanej w asyście kapłanów dekanatu lubawskiego przewodniczył ks. bp senior Andrzej Suski. Następnie dożynkowy korowód przeszedł na boisko przy miejscowej szkole podstawowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Rolę tegorocznych starostów dożynkowych pełnili: Joanna Zakrzewska z Rożentala i Krzysztof Józefowicz z Wałdyk. To właśnie oni wręczyli bochen chleba gospodarzowi uroczystości – wójtowi Tomaszowi Ewertowskiemu. Wójt w kilku słowach podziękował rolnikom za tegoroczną pracę i powitał gości.

Na uroczystości w tym roku pojawili się m.in.: senator Bogusława Orzechowska, poseł na Sejm RP Robert Gontarz, którzy w kilku słowach złożyli życzenia rolnikom. Głos zabrali także wicewojewoda warmińsko-mazurski – Piotr Opaczewski oraz marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Na dożynkach obecni byli również: wicestarosta powiatu iławskiego Marek Polański, przedstawiciele instytucji rolniczych, służb mundurowych, jednostek samorządowych, radni i sołtysi gminy Lubawa, księża, lokalni działacze oraz przedstawiciele biznesu.