Wójt Gminy Tomasz Ewertowski oraz Grzegorz Kierozalski, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa  oddział w Olsztynie podpisali we wtorek 4 kwietnia umowę na realizację przedsięwzięcia kulturalno-edukacyjnego pn.: "Wiosna z Kołami Gospodyń Wiejskich".

Wydarzenie odbędzie się w dniach 17– 20 kwietnia 2023 roku i skierowane jest do członkiń KGW z terenu gminy Lubawa.

Organizatorami są:  Gmina Lubawa i Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa przy znacznym udziale finansowym

Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie

W ramach przedsięwzięcia zaplanowane zostały liczne działania:

17.04 – Warsztaty Decoupage 3D oraz Warsztaty Makramy

18.04 – Warsztaty Las w słoiku, Warsztaty Szydełkowe oraz Warsztaty Motania Lalek

19.04 -Warsztaty kulinarne.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie spotkanie podsumowujące dla wszystkich uczestników warsztatów, które odbędzie 20 kwietnia w restauracji Copernicus.