W poniedziałek podczas wspólnego posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubawa pojawił się niecodzienny i wyjątkowy gość: Monika Jackiewicz – brązowa medalistka  Mistrzostw Europy w maratonie w Monachium. Pochodząca z Kazanic biegaczka debiutowała na tak dużej imprezie w reprezentacji Polski. W kwietniu pierwszy raz przebiegła maraton na Mistrzostwach Polski w Dębnie.  Zdobywając tytuł Mistrzyni Polski pokonała dystans 42 kilometrów i 195 metrów w 2 godziny 29 minut i 51 sekund, wypełniając minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy w Monachium. Wcześniej startowała na krótszych dystansach - od 5 km do półmaratonu. Jej trenerem oraz życiowym partnerem jest Artur Olejarz, który również pojawił się z zawodniczą w urzędzie.

Wójt Tomasz Ewertowski w imieniu własnym i radnych pogratulował Monice osiągniętego wyniku oraz medalu Mistrzostw Europy, a także podziękował za emocje. Dodatkowym powodem do gratulacji było zdobyty dzień wcześniej srebrny medal na Mistrzostwach Polski w półmaratonie, które  odbyły się w Iławie w ramach XII Iławskiego Półmaratonu La Rive. Wójt wręczył medalistce umowę na promocję Gminy Lubawa. Nie zabrakło kwiatów i upominków dla pary sportowców. Monika natomiast przekazała pamiątkę jaką były  zdjęcia z brązowym medalem Mistrzostw Europy, numer startowy z Monachium, który miała przypięty w trakcie maratonu oraz własnoręczną dedykację. Zawodniczka do dzisiaj związana jest z gminą Lubawa, co wyraźnie podkreśla. Przy każdej okazji z dumą prezentuje gminną flagę i zakłada koszulkę herbem.

Spotkanie było okazją do rozmowy o trudach treningów, przygotowań, wyrzeczeń i niezapomnianych emocjach, jakie towarzyszą zwycięstwom. Zakończyło je wspólne zdjęcie z mistrzynią i jej trenerem.