Za nami pierwszy dzień warsztatów odbywających się w ramach "Wiosny z Kołami Gospodyń Wiejskich". Wydarzenie, organizowane przez Gminę Lubawa i Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa przy znacznym udziale finansowym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie, skierowane jest do członkiń 12 kół gospodyń działających na terenie lubawskiej gminy. Artystyczną aktywność rozpoczęły zajęcia w Rakowicach z tworzenia makramy w postaci sznurkowych kwietników oraz zajęcia w Kazanicach gdzie panie wykonały ozdobne deski z wykorzystaniem techniki decupage 3D.

Przed nami kolejne spotkania w Prątnicy, Łążynie i Byszwałdzie oraz warsztaty szydełkowe, motania lalek, florystyczne i kulinarne.