W dniach 15-17 marca 2024 r. w ramach projektu „Sportowe Poruszenie w Gminie Lubawa” odbywał się Weekend dla zdrowia, podczas którego można było wziąć udział w zajęciach z TAI-CHI oraz na zdrowy kręgosłup.

Warsztaty odbywały się w różnych miejscach na terenie całej Gminy Lubawa wg poniższego harmonogramu:

-Piątek 15 marca w Hali Sportowej przy SP w Tuszewie,

-Sobota 16 marca w Hali Sportowej przy SP w Prątnicy, Hali Sportowej przy SP w Rożentalu i Hali Sportowej przy SP w Złotowie,

-Niedziela- Weekendowy finał, wspólne ćwiczenia uczestników zajęć w Gminnej Hali Sportowej w Byszwałdzie.

Ćwiczenia były świetną okazją, aby wzmocnić ciało, sprawdzić kondycję, ogólną sprawność oraz przede wszystkim koordynację ruchową. Był to także czas na ćwiczenia dla kręgosłupa. Instruktorzy zaproponowali bezpieczne zestawy ćwiczeń, możliwe do samodzielnego wykonania, proste i skuteczne. Ćwiczenia te dodatkowo zwiększają zakres ruchów w stawach, poprawiają kondycję całego organizmu, sylwetkę oraz samopoczucie.

Przed nami jeszcze Gminna Gala Sportu, która odbędzie się w niedzielę 24 marca o godzinie 18:00 w Gminnej Hali Sportowej w Byszwałdzie.

Wydarzenie, organizowane przez Gminę Lubawa przy znacznym udziale finansowym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.